Jak wykryć problemy z matematyką?

Dla wielu uczniów podstawowym problemem w nauce jest matematyka. To właśnie ten przedmiot powoduje, iż osiągane przez nich wyniki są słabsze. Głównym problemem jest to, że ten przedmiot wymaga przede wszystkim logicznego myślenia i znajomości podstawowych zasad matematyki.

Diagnoza zaburzeń, czyli problemy z matematyką

zaburzenia matematyczne u młodzieżyWielu uczniów skarży się na problemy z przedmiotem jakim jest matematyka. Podejmowane przez nich starania w postaci korepetycji i dodatkowych lekcji nie zawsze dają oczekiwane efekty. Gdy więc zauważymy, że nasza pociecha pomimo chęci nie jest w stanie samodzielnie opanować materiału z tego przedmiotu to powinniśmy zwrócić na to większą uwagę. Powodem mogą być dosyć często występujące zaburzenia matematyczne u młodzieży jakie powodują poważne trudności w nauce tego właśnie przedmiotu. Dodatkowymi ich objawami są także ogólne trudności z przedmiotami tj. chemia, fizyka, geografia, które uniemożliwiają osiąganie dobrych wyników w nauce. Takie zaburzenia są nazywane dyskalkulią i wymagają wprowadzenia specjalnego systemu nauczania jaki będzie dostosowany do danego ucznia. Jeżeli nasze dziecko boryka się z takim właśnie problemem to powinniśmy udać się do poradni psychologiczno-pedagogicznej. To tam zostaną nam udzielone porady i wskazówki na podstawie których będziemy mogli pomóc swojemu dziecku. Pracownik poradni wystawi nam odpowiednie zaświadczenie które pozwoli nauczycielowi w szkole dostosować program do potrzeb naszego dziecka.

Uporanie się z takim problemem u dziecka nie jest proste. Wymaga bowiem udania się po specjalistyczną pomoc, dzięki której podejmiemy działania będące w stanie rozwiązać wszystkie problemy w nauce. Wszystko to na pewno sprawi, że nasze dziecko będzie osiągać lepsze wyniki w nauce która zacznie przynosić mu więcej radości.  

Jak wykryć problemy z matematyką?
Przewiń na górę