Jakim profilem zabezpieczyć krawędzie?

Kiedy planujemy przeprowadzkę i zależy nam na tym aby uniknąć uszkodzenia delikatnych elementów mebli takich jak narożniki należy zadbać o ich właściwą ochronę. W tym celu stosuje się specjalne osłony wykonane z pianki, które zamortyzują wszelkie ewentualne uderzenia czy obtarcia mogące uszkodzić mebel.

Użycie profili – zabezpieczenie krawędzi

profil z pianki polietylenowejGdy już zdecydujemy się na poszukanie odpowiedniego sposobu na zabezpieczenie krawędzi mebli warto zadbać o to aby został on dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Jednym z nich mogą okazać się specjalne nakładki pozwalające na skuteczne osłonięcie takich właśnie części mebli. Na rynku dostępnych jest wiele ich rodzai wykonanych z wysokiej jakości materiału jaki dodatkowo zapewnia odpowiedni poziom elastyczności. Jednak w takim przypadku dobrą metodą może okazać się wysokiej jakości profil z pianki polietylenowej jaki posiada uniwersalny kształt pozwalający na umieszczenie go na różnych powierzchniach. Takie elementy są dostępne w większości sklepów z opakowaniami gdzie znajdziemy szeroki ich wybór pod względem szerokości czy elastyczności. Dzięki temu uda nam się bardzo dokładnie zabezpieczyć meble tak aby podczas przewozu ich ranty nie uległy trwałemu uszkodzeniu. Cena takiego profilu nie jest wysoka i zależy od tego jakiej będzie wielkości oraz elastyczności. Dzięki tym elementom po przeprowadzce nasze meble będą nadal wyglądać jak nowe co poprawi estetykę nowego domu czy mieszkania na wiele lat.

Wybranie takich elementów wymaga jak widać odpowiedniej ilości uwagi na ich zakup oraz dopasowanie dzięki temu meble z pewnością nie ulegną uszkodzeniu. Taki element nie tylko odpowiednio zabezpieczy ładunek lecz także pozwoli na o wiele łatwiejsze przenoszenie w określone miejsce.  

Jakim profilem zabezpieczyć krawędzie?
Przewiń na górę