Przeniesienie ksiażki na grę planszową

Tworzenie gier karcianych lub planszowych w oparciu o książki, jest praktyką, która na stałe zawitała w pracach osób projektujących. W jaki sposób zaadaptować rzeczywistość przedstawioną w książce na nową przestrzeń i mechanikę, która związana jest z rozgrywką? Czy jest to ciężka praca?

Jak stworzyć grę na podstawie książki?

gry planszowe sklepTworzenie gry na podstawie literatury jest czymś, co w kulturze występuje od dawna. Z początku chodziło przede wszystkim o kreowanie wirtualnego świata, do którego gracze mieli dostęp za pomocą komputera. Przeniesienie realiów przedstawionych w książce do rozgrywki planszowej wymaga kilku elementów. Przede wszystkim, kluczowa jest znajomość fabuły, występujących postaci oraz koncepcji, na podstawie jakiej chcemy skonstruować produkt. Jest to o tyle problematyczne, że zostanie zweryfikowane pod każdym kątem przez wiernych fanów danego dzieła, przez co należy wykazać się skrupulatnością i dbałością, o którą nie tak trudno w przypadku indywidualnego dzieła. Poza tym, ważne jest, żeby skonstruowana mechanika nawiązywała do wydarzeń lub realiów przedstawionych w danym świecie wykreowanym przez pisarza. Bardzo ważne są sprawy związane z prawami autorskimi, dlatego to często duże wydawnictwa zajmują się projektami, bazującymi na podstawie książek. Jak długo trwa tworzenie takiego produktu?

W zależności od ilości dostępnego materiału, proces twórczy może trwać różnie. Zdarza się, że fani muszą czekać na grę planszową kilka lat. Trzeba też pamiętać, że cena takich tytułów jest wysoka, ale jakość ich wykonania jest często warta dodatkowych środków finansowych.

Więcej na stronie https://www.moriongames.pl

Przeniesienie ksiażki na grę planszową
Przewiń na górę